DMR Unlu Mamuller halka arzında 21 – 22 Eylül’de talep toplanacak – 2023

Merhaba,

Simit Sarayı’nın da üretici şirketi olan DMR Unlu Mamuller Üretim Gıda Toptan Perakende İhracat AŞ’nin halka arzında 21-22 Eylül tarihlerinde iki gün süreyle talep toplanacak.

 

 

 

 

Şirket’in 110,3 milyon TL olan sermayesinin 185,3 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 75 milyon TL payın satışı yapılacak.

 

1 TL nominal değerli paylar 10,24 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

 

A1 Capital liderliğinde gerçekleştirilecek halka arz Eşit Dağıtım Yöntemi ile yapılacak.

 

DMR Unlu Mamuller’in mevcut ortaklık yapısı Simit Sarayı A.Ş. yüzde 57,2, Re-Pie Portföy ve Yönetim A.Ş. yüzde 34,06, Pardus GSYO yüzde 4,69, A1 Portföy Yönetim AŞ Expansion Funding GSYF yüzde 4,04 şeklinde oluşuyor.

Yüzde 40’ı halka açılması planlanan DMR Unlu Mamuller’in pay başına belirlenen 10,24 TL fiyat üzerinden şirketin toplam değeri 1 milyar 897 milyon TL, halka arz büyüklüğü de 768 milyon TL olacak.

 

Şirketin ürettiği ürünlerin yüzde 33’ü Simit Sarayı mağazalarında satılıyor. Şirket geri kalan üretimini ise toptan olarak, marketler, oteller ve yurt dışına satıyor. Şirket, ABD, Danimarka, İsrail ve Kanada dahil olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye donuk ürünler ihracatı yapıyor.

DMR Unlu Mamuller, halka arzla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 

“Türkiye’nin önde gelen portföy yönetim şirketlerinden Re-Pie Portföy’ün 2021 yılında şirketimize yüzde 30 oranında ortak olması sonrasında, portföyümüzü ve satış kanallarımızı genişlettik. Simit Sarayı’nın yanı sıra portföyümüzde otel, restoran, kafe ve marketlere yönelik olarak toptan ve perakende satışlar mevcut. Üretici olarak Türkiye’nin yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerine ihracat yapan güçlü bir yapıya sahibiz. Yaş, gelir seviyesi ve coğrafya fark etmeksizin tüm tüketici segmentlerine erişiyoruz. Halka arzdan sağlanacak kaynak ile başta donuk ürünlerin üretilmesi ve taşınması için makine ve ulaşılması zor pazarlara kolay ürün yetiştirmek için soğuk zincir yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca, üretim gücümüzü, satış kanallarımızı ve ihracatımızı artırarak güçlü büyümemizi sürdüreceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

foreks.com


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın