Emekliye 5 bin TL ödeme Kasım ayında yapılacak! Çalışan emekliye ödeme yok! – 2023

Merhaba,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ödeme yapılacağını duyurdu. Söz konusu ödeme Kasım ayı ortalarında hesaplara yatacak. Bu arada çalışan emeklilere ise herhangi bir ödeme yapılmayacak.

Erdoğan, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak.”

Emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerin bu düzenlemenin dışında bırakılacağını belirten Erdoğan, ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla hesaplara yatırılacağını kaydederek şu ifadelere yer verdi:

“Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz.”

“YILBAŞINDA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ”

“Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kesimi ile paylaşma ilkemizi doğal gazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

PARA ANALİZ


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın