FÖŞ – Prof  Bilge Yılmaz (IYIP)  söyleşisi:  Ekonomideki sorunlar ve çözüm yolları – 2022

Merhaba,

 

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Bilge Yılmaz, Atilla Yeşilada’ya konuk oldu. Vergi sisteminden, sosyal politikalara kadar ekonominin birçok alanını masaya yatıran ikili, seçim sürecine girilirken Türkiye ekonomisinin resmini çekiyor ve ekonomideki sorunların nasıl çözülebileceğini tartışıyor. Türkiye ekonomisi hangi sorunlarla karşı karşıya? Kısa ve uzun vadede nasıl adımlar atılmalı? Ekonomide toparlanma nasıl sağlanır ve ne kadar zaman alır? İYİ Parti ekonomi alanında hangi politikaları savunuyor? Seçim sonrasında Türkiye’yi nasıl bir tablo bekliyor?

 

FÖŞ’ün notu:  Muhalif kanattan bazı zavallılar 2023 seçimlerini yine RTE ve AKP-MHP ittifakının kazanacağını iddia etse de, anketlerden böyle bir sonuç çıkmıyor. RTE’ın seçim yolunda herkese dağıtacağı ulufe bir-iki ay içinde enflasyona kurban gidecek, geriye genişleyen yoksulluk kalacak.

Bu tarihi günlerde, artık herkes Altılı Masa’nın iktidar döneminde ekonomideki sorunlaır naısl çözeceğini öğrenmeli, hayat ve iş planlarını ona göre yapmalı.

Dr Yılmaz’la söyleşimde önce para ve bütçe politikasında yapılması gereken düzenlemeleri konuştuk. Sonra, Türkiye’nin çözümü en zor olan ikilemlerine geçtik:  Yüksek katma  değerli ekonomiye geçiş, yapısal işsizlikle mücadele, eğitim sisteminin tamiri, SG açıklarının kapatılması gibi.

20 yıllık Zulüm Devri kapanırken, geriye enkaz kaldı. Dr Yılmaz bu enkazın kısa sürede kaldırılıp, bu acılı halkın yarına umutla bakmasının sağlanacağını düşünüyor. Bir seyredin bakalım, haklı mı?  Altılı Masa yapabilir mi?

 

Kanala Üye Olup, Özel İçerikleri İzlemek İçin Linke ► http://wedia.link/AtillaYesiladaKATIL  tıklayabilirsiniz.

 

Kanala Abone Olmak için Linke ► http://wedia.link/AtillaYesiladaYouTu…  tıklayabilirsiniz tıklayabilirsiniz.

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

 

Podcastler; Sesli olarak dinleme için https://open.spotify.com/show/1SK2Cik…  tıklayabilirsiniz.


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın