Galatasaray’ın Basketbol Takımı Nasıl? – Galatasaray Basketbol Takımı

Galatasaray Basketbol Takımı şu andaki tam ismi ise Galatasaray NEF Erkek Basketbol Takımı olarak geçmektedir.

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Galatasaray, basketbol alanında da faaliyet göstermektedir. ING Basketbol Süper Ligi’nde oynayan takım, oldukça dinamik bir kadroya sahiptir. Sinan Erdem Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Galatasaray NEF Basketbol Takımı, maçlarını 16.500 kişiye kadar izleme kapasitesiyle sürdürmektedir.

Son yıllarda takımın adı fazla duyulmamış olsa da takımın aldığı ödüller oldukça iyi konumda olduğunu göstermektedir. Galatasaray Erkek Basketbol Takımı ödülleri şu şekildedir:
1 Euro Cup şampiyonluğu,
5 Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu,
3 Türkiye Kupası şampiyonluğu,
2 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu.

Galatasaray Basketbol Takımı

Galatasaray Basketbol Takımı

Galatasaray Basketbol Takımı şu anda oldukça geniş çaplı bir kadroya sahiptir. Kadrosunda bulunan kişilerin yaş ortalaması 25 olan kulüpte; 8 Türk, 5 Amerikan basketbolcuyu 1 Senegal ve 1 Sırbistanlı oyuncu takip etmektedir.

Basketbol Süper Ligi’nde 30 maçın 20’sini kazanan takım ligi 3. sırada bitirdi. Konum olarak gayet iyi durumda olan takım önümüzdeki sezon yapacağı transferler ile sürekli olarak gündemde. Takımda kalması düşünülen isimlerin de takımın temel taşını oluşturan kişiler olduğunu belirtelim.

Fenerbahçe ve Anadolu Efes gibi kulüplerin yanı sıra Galatasaray Nef Erkek Basketbol takımı da ülkemizi oldukça iyi şekilde temsil etmektedir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Basketbol Puanlama Nasıl Yapılır?

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın