İmamoğlu: “Onları kızdırmaya devam edeceğiz” – 2022

Merhaba,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halaskar Yaşam Merkezi temel atma töreninde açıklamalarda bulundu. YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak verilmesine ilişkin konuşan İmamoğlu, “Bizden böyle bir kötü kararın peşine düşüp yürümemizi bekleyen, bu kararı alan ve aldıran kişilerdir. Biz iş üretmenin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Var olan kızgınlıklarıyla onları baş başa bırakıyoruz. Bu kızgınlıkları onlara bu kararı aldırmış olabilir. Onları kızdırmaya devam edeceğiz.” dedi.

İmamoğlu, “Dün ve evvelsi gün yaşadığımız huzursuzluk, gerginlik, problem… Tedbir alacağız. Ona dönük stratejilerimizle kendimizi bu millet adına daha güçlü kılacağız. Bir şey daha yapacağız. Yüzümüz gülerek işimizi iyi yapacağız. Bizden böyle bir kötü kararın peşine düşüp yürümemizi bekleyen, bu kararı alan ve aldıran kişilerdir” ifadelerini kullandı.

Saraçhane’deki mitingde sesinin kısılmasına ilişkin ise İmamoğlu, “Biz sesimizle değil, işimizle korkutuyoruz Ankara’da oturanları” diye konuştu.

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bir Ekrem’in sesi kısılmış ne olacak? Milletimizin sesi asla kısılmayacak. Olağandışı bir süreçten geçiyoruz ama bu sürecin panzehiri çok çalışmak, iyi niyetli olmak, samimi olmak ve geleceğe umutla bakabilmek. Dün ve evvelsi gün yaşadığımız huzursuzluk, gerginlik, problem… Tedbir alacağız. Ona dönük stratejilerimizle kendimizi bu millet adına daha güçlü kılacağız. Bir şey daha yapacağız. Yüzümüz gülerek işimizi iyi yapacağız. Bizden böyle bir kötü kararın peşine düşüp yürümemizi bekleyen, bu kararı alan ve aldıran kişilerdir. Biz iş üretmenin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Var olan kızgınlıklarıyla onları baş başa bırakıyoruz. Bu kızgınlıkları onlara bu kararı aldırmış olabilir. Onları kızdırmaya devam edeceğiz.

75 bin gencimize yıllık 4 bin 500 lira öğrenci bursu veriyoruz. Bunları yarın geri istemek üzere vermiyoruz. Biz gençlerimize sağladığımız burs imkanı ya da yurt imkanı gibi imkanları yarın işe girdiğinizde sizden tahsil etmeyeceğiz. Biz sizin geleceğinize katkı sunmak zorunda olan kurumlarız. Gençlere bu imkanları sunmaya devam edeceğiz. Bugün rekor seviyeye ulaşmış cari açık, iç-dış borç… Bunların anlamı Türkiye’deki gençlerin ipotek altına alınmasıdır. Bu borçları onların sırtına yük olarak bırakıyoruz. Bu millet artık gençlerine fon veren, burs veren, sermaye veren bir devlet kurgusuna ihtiyacı var. Yaş ortalaması 32-33 olan bir ülkeyi yönetiyorsanız en büyük sermayenizi yani insanı görmezden gelemezsiniz.

Ben dünden daha fazla Cumhuriyet için nefer gibi koşmaya devam eden belediye başkanınız olacağım. Onun için 150 günde 150 proje başlattık. Onun için 150 proje daha hazırlıyoruz. Seçim yatırımı değil. Açtıklarımızdan daha fazlasını önümüzdeki sonbaharda açacağız. Milletimize ‘arkadaş biz 25 yılımızı nasıl heba etmişiz, 5 yılda neler yaptı adam’ dedirteceğiz. Sonra da ‘biz bu memleketin bir günün daha heba edemeyiz, gelin şu altılı masaya oy verelim’ diyecek bu millet.

(Saraçhane mitingi sonrası sesinin gitmesine ilişkin) Biz sesimizle değil, işimizle korkutuyoruz Ankara’da oturanları.

Şişli’de başladığımız değişim rüzgarı devam ediyor. Benim acelem var, hızlı bitirmeliyiz projeyi.

Kız öğrenci yurdu açacağız. Bu yapılan meydandaki kütüphane, kafe, yurt… Bunların hepsi ranta açık satılık bir binaya dönüşebilirdi bir kalemle. Biz millete kalıcı bir eser ürettik.

Kararın İstinaf ve Yargıtay tarafından onanması halinde siyasi yasaklı hale gelecek olan İmamoğlu, “Buna ‘Bizans oyunu’ denir. Bizi basamak kullanarak, bir adım öne geçebilir miyim diye bir süreçtir. Yargı süreci devam ediyor” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. İmamoğlu, “Hala okumamaya ezberden savurmaya devam ediyor” dedi.


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın