Kılıçdaroğlu Borsa’da satışın acısını SPK’dan çıkarıyor – 2022

Merhaba,

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, SPK’ya yaptığı çağrının yerine getirilmemesi üzerine, “Çok öfkeliyim. Görüşeceğiz. Vallahi de görüşeceğiz” paylaşımında bulundu.

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi haftaya düşüşle başlamış ve BIST endeksi, yüzde 2,2’lik düşüşle 5 bin puanın altını görmüştü. Borsadaki düşüş ve satışların sürmesinin ardından Borsa İstanbul, 5 şirketin hisseleriyle ilgili tedbir kararı aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, borsadaki dalgalanmaların devam etmesinin ardından bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sermaye Piyasa Kurulu’na (SPK) ateş püskürdü.

5 Ocak’taki “Küçük yatırımcıyı uyardım, göz göre göre soyacaklar sizi dedim. Adalet yok, ahlak yok! Unutulmasın ki bir gün devran döner, herkes yaptıklarının bedelini öder. Küçük yatırımcıyı korumayan kurumları da haksız zenginleşen çeteler de bedelini öder. Asla yanlarına bırakmayız!” paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, bugünkü mesajında SPK’ya şu sözleri söyledi:

​​​​“Defalarca uyardım seni SPK, gerekeni yapmadın, küçük yatırımcının soyulmasına göz yumdun. Çok öfkeliyim. Görüşeceğiz. Vallahi de görüşeceğiz.”

 

 

 

halktv.com.tr


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın