Kılıçdaroğlu: Seçilirsem Çankaya’da olacağım – Paraanaliz – 2022

Merhaba,

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak duyurulan Kemal Kılıçdaroğlu, dün genel başkanı olduğu CHP’nin Meclis’teki kürsüsüne son kez çıktı. Tüm milleti temsil ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu nedenle parti kürsüsünden seslenmemeyi tercih etti.

Meclis’teki son grup toplantısının ardından Habertürk’ten Bülent Aydemir’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Ben sadece CHP’nin ya da CHP’ye gönül vermiş olanların değil, beni aday gösteren bütün partilerin ve her kesimden, her renkten bütün vatandaşlarımızın cumhurbaşkanı olacağım. Parti rozetimi bunun için çıkardım” dedi.

Millet İttifakı’nın karar aldığını ve parlamenter sisteme geçiş sürecinin tamamlanması ile birlikte CHP genel başkanlığından ayrılacağını belirten Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilirse çalışmalarını nereden yürüteceğini de açıkladı.

“Çankaya Köşkü’ne çıkacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni kullanmayacak mısınız? Orası ne olarak kullanılacak?” sorusuna ise “Onun için bir formül, bir çözüm buluruz. Onu zamanı geldiğinde düşünürüz” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu dış politika vizyonunda milli devlet politikalarından taviz verilmeyeceğinin altını çizerek Doğu Akdeniz hidrokarbon yatakları ve Türkiye’nin buradaki çıkarları, güney komşumuz Suriye konusundaki güvenlik politikaları, Kıbrıs meselesi, Ege, Karadeniz ve Kafkaslar gibi başlıklara ilişkin de “Bu meselelerde ülkemizin ulusal çıkarlarından milim taviz verilmeyecek” dedi.


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın