Kılıçdaroğlu’ndan küçük yatırımcılara uyarı: Soymaya hazırlanıyorlar..! – 2022

Merhaba,

Sosyal medya hesabından ‘borsada manipülasyon’a dair paylaşım yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak” dedi. Küçük yatırımcıları uyaran Kılıçdaroğlu, “Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ‘borsada manipülasyon’a dair açıklamalarda bulundu. Kamu bankalarının birbirine dolar-TL al satı yaptığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, aracı kurumları üzerinden bazı şirketlerin değerini ‘bilerek’ şişirdiklerini söyledi. Küçük yatırımcıları da uyaran Kılıçdaroğlu, “Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar” dedi.

‘Bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar’

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle:

“Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi.

‘Avlanan siz olacaksınız’

Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.

Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum.”


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın