Kuyumcular Odası’ndan açıklama geldi! Gram altın o tarihte 500 TL birden yükselecek – 2023

Merhaba,

Türkiye’de döviz kurunun hızla artması sonrasında altın fiyatlarında da yükseliş devam ediyor.

 

 

Türkiye’de döviz kurunun hızla artması sonrasında altın fiyatlarında da yükseliş devam ediyor. Yurt içi piyasalarda da bugün Kurban Bayramı sebebi ile kapalı olduğu fakat vatandaşların da merak ettiği altın fiyatlarının da düşüp düşmeyeceği merak konusu da olmuştu.

Bugün yurt içi piyasalarda da Kurban Bayramı sebebiyle kapalı olduğu belirtilirken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in yapacağı konuşma herkes tarafından takip edilecek.

Ons altın fiyatları ile birlikte ABD verileri ve Başkan Powell açıklamalarından önce de bir miktar düşüş eğilimini de gösteren altın da son zamanların da en düşük seviyelerinde de olurken ons altın dün bir miktar ise toparlanmıştı.

 

 

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Piyasaların Kurban Bayramı sebebiyle de kapalı olduğu ifade edilirken de günde altın gramı 1599 TL seviyelerinden değerleniyor.

Çeyrek altın 2700 TL, Cumhuriyet altını 10.963 TL ve 22 ayar bileziğin gram fiyatı da 1561 TL seviyesinde bulunuyor.

 

 

KUYUMCULARDAN RAKAM GELDİ

Kuyumcular bu süreçte de altın fiyatlarının yükselmesinden hemen sonra da yatırımcılar için yeni uyarılarda da bulundu. Yeni hafta itibariyle de piyasaların dalgalanmaya başlayabileceğini ifade eden uzmanların da; yatırımcılara panik olmamaları gerektiği de ifade edilirken yıl bitmeden de gram altının 2 bin TL’ye ulaşabileceği ifade edildi.

Ekonomist Tuğberk Çitilci ise, “Kurda ilk etapta 28, daha sonra 28-30 TL potansiyeli göz önüne alındığında gram altının portföylerde yer alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

 

 

Haber1965.com


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın