Sanal POS Komisyon Oranları Hakkında Bilmeniz Gerekenler – 2023

Merhaba,

Sanal POS kullanımı e-ticaret kanallarının alternatif kazanmasıyla en çok ihtiyaç duyulan hizmet haline geldi. Ticaretini dijital platformlara, e-ticaret pazarlarına ve resmi sitelerine yansıtarak genişletmek isteyen şirketler sanal POS hizmetine ihtiyaç duyar. Sanal POS hizmeti almak isteyen firmalar için de bu süreçte en önemli başlık sanal POS komisyon oranlarıdır. Sanal POS komisyon oranları hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara, merak edilen soruların yanıtlarına yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz!

Sanal POS Nedir? Nasıl Çalışır?

Sanal POS; şirketlerin online satışlar ve dijital pazaryeri satışları için ödeme alabilecekleri bir yazılım hizmetidir. Bu hizmet sayesinde aktarımlı ödeme yöntemleri yerine (EFT, havale vb.) anında ve güvenli ödeme alternatifi sağlanır. Diğer ödeme yöntemlerinin aksine sanal POS hizmetiyle hem alıcı hem de satıcı için anlık ödeme aktarımı mümkün hale gelir. Böylece ödeme aktarımlarında yaşanan çeşitli güvenlik riskleri ve aksamalar nedeniyle doğan zaman kayıpları ortadan kalkar.

Son yılların alışveriş alışkanlığı e-ticaret modeline dönüşürken, ödeme yöntemlerinde de sanal POS hizmeti ilk sırada yer alır. Şirketlerin ödeme alımı için sanal POS avantajı sunması, potansiyel alıcıları tarafından tercih sürecinde önemli bir kriter olarak kabul edilir. Böylece rekabet ortamında fark yaratmak isteyen firmaların sanal POS hizmeti alarak, kendi alıcıları için avantaj yaratması sağlanır.

Sanal POS sisteminin çalışma düzeni, bankacılık veya kart bilgileri üzerinden ödeme miktarını satıcı hesabına aktarmaktır. Bilgi girişi yapan alıcıların ödemeleri, satış yapan firmaya anında ve güvenle aktarılır.

Sanal POS Komisyon Oranları Nelerdir?

Sanal POS hizmeti alan firmalar, yaptıkları satış ve gerçekleşen işlemler üzerinden komisyon ödemesi yapar. Bu hizmetin karşılığında, hizmet sağlayıcılar ücretin belirli bir oranına karşılık gelen miktarı kesinti olarak alır. Dolayısıyla hizmet sağlayıcının sunduğu ödeme aktarımının bedeli ödenmiş olur.

Firmalar için sanal POS hizmetinde marka tercihi yapmanın en önemli başlıklarından biri komisyon oranlarıdır. Çünkü ödeme aktarımı yapan sanal POS hizmetlerinin komisyon oranları değişkenlik gösterir. Şirketler de bu süreçte en avantajlı komisyon oranına sahip sanal POS hizmetini tercih eder.

Avantajlı Sanal POS Komisyon Oranları Nasıl Bulunur?

Dijital ortam ödemelerinde güvenilir ve hızlı sistemin en avantajlı alternatifi sanal POS’tur. Bu hizmetten faydalanan markalar için satı kanallarında prestij elde etmek de kolaylaşır. Kendi e-ticaret sitesini kurmak isteyen, çeşitli pazarlarda online satış kurgulayan veya dijital uygulamasını geliştiren firmalar için sanal POS; komisyon kesintisi yaparak ödeme alır. Komisyon kesintileri; sunulan hizmetlerin işlem başına çeşitli oranlarla ücrete tabi olması anlamına gelir.

Komisyon oranları bakımından avantaj sunan hizmet markaları şirketlerin tercih süreçlerini doğrudan etkiler. Çünkü avantajlı komisyon oranına sahip hizmet sağlayıcılarla çalışmak ve profesyonel markaları tercih etmek firmalar açısından tahsilat döngüsünü mükemmel hale getirir.

Komisyon kesintileri satış fiyatları başta olmak üzere kritik alanlarla ilişkilidir. Dolayısıyla firmaların sanal POS hizmeti alırken hizmet sağlayıcının alan hakimiyeti, memnuniyet odaklı çalışma prensibi ve avantajlı komisyon oranı sunması gibi başlıklara dikkat etmesi gerekir. Bunu gerçekleştirmek için de karşılaştırmalı değerlendirme yapılması şarttır. Advertorial

Ülkemizde sanal POS hizmeti sunan markalar arasında alanın en yenilikçi ve gelişmiş temsilcisi Ozan Business ile çalışmak komisyon oranları bakımından da fırsatlar sunar. Bu fırsatlardan faydalanan şirketler için potansiyel alıcılarına güvenli alışveriş ve ödeme imkanı sunmak kolaylaşır. Siz de avantajlı komisyon oranları ve profesyonel hizmet için Ozan Business’ın sunduğu sanal POS’u tercih edebilir, müşterilerinize güvenli ödeme yöntemleri sunabilirsiniz.

 

 

 


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın