Davutoğlu: Sağlık Bakanlığı’nı yeniden yapılandıracağız – 2022

Merhaba,

Son dakika haberi … Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ‘Gelecek İçin Sağlık, Gelecek Sağlık’ modelini açıkladı.

Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başlıkları şöyle:

“Sağlık bakanlığı hastalık bakanlığı değildir. Türkiye’de sağlık alanında bir zihniyet değişi olması gerekiyor. Sağlık alanında iki özne vardır. hekim ve hastalar. Türkiye’de bulunan nitelikli hekimler ülkeyi terk ediyor. Bunun da nedeni ‘giderlerse, gitsinler’ zihniyetinden kaynaklanmaktadır. Buradan hekimlerimize sesleniyorum, ülkeyi terk etmeyin. Gelecek Partisi iktidarında yaşadığınız tüm sorunlar, çözülecektir. Biz tıp fakültelerini ve diğer sağlık alanlarında bulunan tüm fakülteleri yeniden yapılandıracağız”

“Türkiye’de sağlık sistemi iflas etmiştir. Hastalara 1,5 yıl sonrasına randevu verilmektedir. Sağlık sorunu toplumun sorunudur. Sağlık şürası oluşturacağız. Sağlık Bakanlığı’nı yeniden yapılandıracağız. Sağlık siteminde fiziki ve insan eksikliğini gidereceğiz. Aile hekimlerinin sorunu çözeceğiz. Gelecek Partisi iktidarında, hak temelli, erişilebilir bir sağlık hizmetini hayata geçireceğiz. Bilim ve teknolojiden faydalanacağımız bir sistemi hayata geçireceğiz. Temel prensibimiz budur. Sağlık bir rant alanı değildir.”


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın