FÖŞ’ten Cumhuriyet Bayramı videosu:  Ya 10 yıl kaybederiz ya sistem felç olur! – 2022

Merhaba,

 

TÜM CUMHURİYETİ  SEVEN, ATATÜRK’E AŞIK OLANLARIN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLARIZ

 

Ekonomist Atilla Yeşilada, Zor Görev’in 50. programına Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak başladı. AKP’nin bir parantez olduğunu ve önümüzdeki seçimlerde kapanacağını söyledi. Seçim için üç temel senaryonun olduğunu ve bunlardan ikisinin ekonomi için felaket olacağını söyledi. Bankacılık sektörü üzerinde devam eden tartışmaları da yorumladı.

 

FÖŞ’ün notu:  Başlığa açıklık getireyim.  Eğer Erdoğan ve AKP-MHP ittifakı bir kez daha iktidara gelirse, Türkiye ekonomik-sosyal anlamda 10 yıl kaybedecek. Bir senaryo daha var, eğer Erdoğan başkan kalır da, Altılı Masa TBMM’nde çoğunluğu ele geçirirse, Türkiye’de 2 patron hasıl olur. Ekonomik belirsizlik had safhaya çıkar. Bir – iki  yıl sürecek bir bocalama ve ekonomik durgunluk dönemi ardından bir kez daha seçim gereksinimi ortaya çıkar.

 

Ama, merak etmeyin. Halkımız artık sürekli yoksullaşma vadeden, ekonomiyi batırmak için her türlü yolu deneyen, bizi etnik, mezhep ve hatta cinsel tercih bazında birbirimize düşüren bu rejimden bıktı. Enflasyon, kur şoku ve dayanılmayacak raddeye varan yoksulluk yüzünden 2023 seçimlerinde Erdoğan ve AKP-MHP ittifakının bileti ebediyen kesilecek.

 

İyi seyirler…

 

#ekonomi #atillayeşilada #dolar

 

00:00 Merhaba

01:20 1 yıl nasıl geçti?

02:20 Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

03:00 Ekonomik değil sosyal facia

04:35 Seçim sonrası için 3 senaryo

08:20 Sistemik risk nedir?

12:18 Banka hisselerindeki yükseliş

14:12 KKM’den çıkan nereye gider?

 

Mesele Ekonomi’ye destek olmak için:

https://www.youtube.com/MeseleEkonomi


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın