İstiklal Caddesi terör saldırısı sonrası yeni ‘yasaklar listesi’ – 2022

Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölümüne 81 kişinin de yaralanmasına sebep olan bombalı terör eylemi sonrası İstanbul Valisi Ali Yerlikaya içerisinde önlemleri barındıran ‘Genel Emir’ listesi yayınladı.

24 Kasım 2022 tarih ve 2022/1 Sayılı Genel Emir’de “Tarihi, ekonomik, sosyal, kültürel ve turistik faaliyetlerin en yoğun şekilde icra edildiği Beyoğlu İlçemizin İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı sonucunda maalesef 81 kişi yaralanmış, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaklaşık 1.400 metre uzunluğunda ve ülkemizin en yoğun yaya trafiğine sahip durumda bulunan İstiklal Caddesi’nde faaliyet gösteren mağaza işletmecileri, esnaflar, mesleki teşekküller, yerel yönetimler ve güvenlik birimleriyle yapılan tüm istişarelerde ortak talep; tramvay ulaşımı ve yaya trafiğinde akışın sağlanması ve sürekliliğin korunması olmuştur.

Öte yandan, kamu düzeni ve esenliği ile genel asayişin sağlanmasında da aynı hususun kritik önem teşkil ettiği değerlendirilmektedir” denildi.

Alınan önlemler

Bu kapsamda İstiklal Caddesi’nde alınan yeni önlemler şu şekilde belirtildi:

– Herhangi bir amaçla cadde üzerindeki işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela vb. konulmasına,
– Stant kurulmasına,
– Sergi açılmasına,
– Seyyar satış yapılması ve satış tezgâhı konulmasına,
– Sosyal, kültürel veya ticari etkinlikler düzenlenmesine,
– Toplu veya bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına,
– Hanutçuluk faaliyetlerine,
– Ve benzerlerine,
Kesinlikle izin verilmeyecektir”


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın