Otomobilde matrah düzenlenmesi nafile: ‘Bayiler stok yapıyor’ iddiası – 2022

Merhaba,

ÖTV matrah düzenlemesini bekleyen sıfır otomobil almak isteyenler, söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor. Önce düzenlemenin sadece alt segmentteki araçları etkileyecek şekilde yapıldığı ortaya çıkarken şimdi de vatandaş bayilerde araç bulmakta zorlanıyor.

Otomobillerde ÖTV matrahlarının belirlenmesinde değişikliğe gidildi. Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren değişikliğe göre matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi.

Bu değişiklik ile birlikte 595 bin TL ve altındaki araçların fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu fırsatı kaçırmamayı düşünen vatandaşlar bayilerin yolunu tuttu.

İndirime giren otomobil markalarının bulunduğu bayilerini gezen vatandaşlar bayilerden “otomobil yok” cevabı alıyor. Bayiler vatandaşlara Aralık ve Ocak ayı için gün verirken; vatandaşlar ise Aralık ayında otomobillere zam geleceği endişesini yaşıyor.

Öte yandan bazı otomobil galerilerinin otoparklarında ise çok sayıda sıfır otomobil bulunduğu dikkat çekerken, bu araçların daha önce siparişi verilenler olduğu cevabı veriliyor.


Umuyoruz ilginizi çeken, güzel bir içerik sunabilmişizdir.

İçeriğimizi oylayın post

Yorum yapın